Dławiki

Do czego służą popularne dławiki kablowe? 

Dławiki kablowe to niewielkie rozmiarowo elementy zwane także przelotkami kablowymi czy przepustami kablowymi. Służą do przepuszczania kabli przez obudowę maszyn czy urządzeń elektrycznych. Dzięki temu pozostają one nieuszkodzone. Dławiki zabezpieczają i uszczelniają poza tym wejście przewodu. Nie dosta...

Do czego służą popularne dławiki kablowe? 

Dławiki kablowe to niewielkie rozmiarowo elementy zwane także przelotkami kablowymi czy przepustami kablowymi. Służą do przepuszczania kabli przez obudowę maszyn czy urządzeń elektrycznych. Dzięki temu pozostają one nieuszkodzone. Dławiki zabezpieczają i uszczelniają poza tym wejście przewodu. Nie dostaje się tym samym do jego wnętrza kurz czy pył. Dławice dodatkowo zabezpieczają przewód przed nagłym zmęczeniem materiału, do którego może dojść na skutek częstego zgniatania. 

Dławiki kablowe i ich zastosowanie praktyczne 

Jak już wspomniano, dławiki kablowe są elementami przepustowymi obudowa-kabel. Pozwalają na poprowadzenie kabla przez obudowę maszyny lub urządzenia elektrycznego. Zabezpieczają i uszczelniają wejście przewodu. Poza tym chronią kabel przed zerwaniem i skręceniem. Wpływają w istotny sposób na bezpieczeństwo i trwałość danego urządzenia. Dlatego duże znaczenie ma to, z czego dławiki kablowe są wykonane. 

Dławiki kablowe - jakie cechy powinny posiadać? 

Dławiki kablowe są podstawowymi elementami w pracy elektryków i elektromonterów. Powinny mieć konstrukcję, która zapobiega skręcaniu się kabla wewnątrz i odznaczać się sporą wytrzymałością na zerwanie. Dławiki gumowe zapewniają wysoką szczelność. Oferowane przez nas produkty są wykonywane z materiałów odpornych na trudne warunki pogodowe. Największą popularnością cieszą się dławiki z gumy i tworzyw sztucznych. 

Więcej

Dławiki Jest 11 produktów.

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów