Konektory

Konektory, czyli wysokiej jakości końcówki kablowe 

Konektory to po prostu elementy zakończeniowe do przewodów. Różnić się mogą średnicą lub przeznaczeniem. W praktyce zazwyczaj wyróżnia się konektory żeńskie i męskie. Te drugie zapewniają przewodom elektrycznym odpowiednie funkcjonowanie. Dzięki nim do instalacji elektrycznej podłączyć można do...

Konektory, czyli wysokiej jakości końcówki kablowe 

Konektory to po prostu elementy zakończeniowe do przewodów. Różnić się mogą średnicą lub przeznaczeniem. W praktyce zazwyczaj wyróżnia się konektory żeńskie i męskie. Te drugie zapewniają przewodom elektrycznym odpowiednie funkcjonowanie. Dzięki nim do instalacji elektrycznej podłączyć można dowolny kabel. Są one zaciskane na końcówce przewodu. Z kolei konektory żeńskie pełnią funkcję złącz zaciskanych na końcówkach kabli i przewodów. Są stosowane niekiedy jako wtyczki do konektorów męskich. 

Konektory - niezbędne elementy układów elektrycznych 

Konektory to podstawowe elementy układów elektrycznych. Za ich pomocą można trwale łączyć ze sobą wybrane części instalacji elektrycznych. To właśnie konektory zapewniają zasilaniu swobodny przepływ. Z reguły są one produkowane z miedzi odpornej na działanie wysokiej temperatury. Poszczególne modele różnić się mogą wymiarami, kształtami czy kolorystyką. 

Konektory i ich zastosowanie praktyczne 

Konektory z powodzeniem wykorzystywać można do łączenia ze sobą przewodów, kabli czy innych elementów instalacji elektrycznych. Za ich sprawą można płynnie przesyłać między przewodami zasilanie. Konektory stosowane są w większości instalacji elektrycznych. Nie są one trudne w montażu. Wystarczy je bowiem mocno docisnąć do końcówek wybranych kabli lub przewodów. Można tutaj wykorzystać specjalną zaciskarkę do konektorów, ale nie jest to konieczne. 

Więcej

Konektory Jest 6 produktów.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów