Folie ostrzegawcze

Wysokiej jakości folie ostrzegawcze i ich zastosowanie 

Folie ostrzegawcze są podstawowym elementem systemów znakowania lokalizacji podziemnych instalacji kablowych oraz ich ewentualnych skrzyżowań z innymi mediami. Taśmy przeznaczone do określonych mediów muszą być utrzymane w konkretnej kolorystyce. Folie tego rodzaju są wykonywane z materiałó...

Wysokiej jakości folie ostrzegawcze i ich zastosowanie 

Folie ostrzegawcze są podstawowym elementem systemów znakowania lokalizacji podziemnych instalacji kablowych oraz ich ewentualnych skrzyżowań z innymi mediami. Taśmy przeznaczone do określonych mediów muszą być utrzymane w konkretnej kolorystyce. Folie tego rodzaju są wykonywane z materiałów polimerowych o znacznej trwałości i wytrzymałości mechanicznej. Są także odporne na działanie czynników środowiskowych obecnych w glebie. 

Folie ostrzegawcze - gdzie są wykorzystywane? 

Nie da się ukryć, że folie ostrzegawcze mają bardzo szerokie zastosowanie. Ich obecność i intensywna kolorystyka jest dla postronnych osób sygnałem, że w danym miejscu należy zachować szczególną ostrożność. W energetyce stosuje się przede wszystkim folie w kolorze niebieskim oraz czerwonym w zależności od tego, pod jakim napięciem znajdują się przewody. Folie niebieskie służą do oznaczania terenu o napięciu znamionowym mniejszym niż 1 kV. Z kolei taśmy czerwone są dedykowane do oznaczania miejsca o napięciu powyżej 1 kV. 

Dlaczego folie ostrzegawcze są tak istotne? 

Stosowanie folii ostrzegawczych jest konieczne tam, gdzie nie ma szansy wyeliminowania zagrożenia. Mówią o tym obowiązujące w Polsce przepisy. Zróżnicowana kolorystyka pozwala na rozróżnienie poszczególnych rodzajów niebezpieczeństw. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie Państwo przede wszystkim folie ostrzegawcze w kolorze czerwonym i niebieskim. 

Więcej

Folie ostrzegawcze Jest 2 produktów.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów