ZooWermikulit TroskLive podłoże dla zwierząt domowych

Nowy produkt

Trosklive Podłoże  – Pochłania wilgoć oraz neutralizuje zapachy, nie gnije, nie pleśnieje. 

Więcej szczegółów

10 Przedmioty

16,90 zł brutto

Więcej informacji

Mineralne podłoże do zwierząt domowych. Zapewni doskonałe warunki troskliwej opieki nad zwierzakiem. Przeznaczone dla: gryzoni (np. chomik, szczur świnka morska, szynszyla, królik), gadów(np. jaszczurka, wąż, żółw), płażów oraz pojęczaków.

Podłoże z wermikulitu to nowoczesna i ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych podłoży, która ma wiele korzyści dla zwierząt i hodowców:
– Dobrze zatrzymuje wilgoć, pochłania i neutralizuje zapachy.
– Jest lekkie i porowate, co zapewnia dobrą cyrkulację powietrza.
– Nie pleśnieje ani nie gniije, co zapobiega rozwojowi chorób i pasożytów.
– Nie zawiera żadnych substancji toksycznych ani szkodliwych dla zwierząt.
– Jest higieniczne i łatwe w utrzymaniu, ponieważ nie kurzy się i nie przylega do sierści zwierząt.
– Jest łatwe w utrzymaniu i wymianie, wystarczy przesiać i usunąć zanieczyszczenia.
– Jest ekologiczne i biodegradowalne, nie zanieczyszcza środowiska.
– Jest uniwersalne i nadaje się dla różnych zwierząt domowych, a nawet bezkręgowców, płazów i gadów, takich jak żaby, salamandry, gekony,węże czy żółwie.

Króliki, chomiki, myszy, szczury, świnki morskie, koty, żaby i jaszczurki, traszki, węże, gekony i żółwie, pająki, skorpiony, karaczany i mrówki, owady, pająki, karaczany, dżdżownice uwielbiają nasze podłoże ponieważ:
– Wermikulit stanowi idealne podłoże lub dodatek do podłoży hodowlanych, ponieważ poprawia ich właściwości higroskopijne, absorbcijne, termoizolacyjne i antybakteryjne. Wermikulit pomaga także w utrzymaniu czystości klatek i kuwet.
– Wermikulit stanowi idealne podłoże dla tych zwierząt, ponieważ zapewnia im odpowiednią wilgotność, temperaturę i pH podłoża. Wermikulit jest także doskonałym materiałem do inkubacji jaj tych zwierząt, ponieważ utrzymuje stałą wilgotność i zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów.

Podłoże TroskLive z wermikulitu dla zwierząt domowych jest więc produktem wysokiej jakości, który spełnia wymagania zarówno hodowców, jak i samych zwierząt. Jest to podłoże przyjazne dla środowiska, zdrowia i portfela, ponieważ jest trwałe, ekonomiczne i łatwo dostępne na rynku.

ZASTOSOWANIE
Zalecane jest stosowanie jako podłoże podstawowe. Można również stosować jako dodatek do dotychczasowego podłoża (doskonale miesza się z trocinami, wiórami, sianem, żwirem, podłożami kokosowymi, itp.). W tym przypadku wymieszać z podłożem w proporcji co najmniej 1 część TroskLive Podłoże do 3 części innego podłoża.